Lembergs regulāri maksājis par seksu
Publicēts 10. augustā, 2010.
Pirmdienas rītā jaunizveidotā mājaslapā Rokasgramata.com, kuras veidotāji sola ar dažādu dokumentu palīdzību atmaskot daudzus valsts izzadzējus, publiskots pirmais materiāls – Ventspils mēra Aivara Lemberga dēla Anrija (attēlā) bankas kontu izdrukas.

Publicētais 165 lapaspušu garais materiāls, kurā apkopotas Anrija Lemberga Swedbank kontu izdrukas (ar nosaukumu Anrija uzdzīve) ļauj ne tikai izsekot naudas plūsmai no Lemberga konta, bet arī sniedz visnotaļ interesantu ieskatu Anrija dzīvesveidā un ieradumos laika posmā no 2000. līdz 2006. gadam.

 

Gana lielu uzmanību mediju vidū piesaista kāds 2005. gada novembrī veikts pārskaitījums, kurā kādam Reno Grīnbergam veiktā maksājuma skaidrojums skaidri un gaiši norādīts "par seksa pakalpojumiem". 

Interesanti, ka par šādu summu pārskaitījumi veikti arī agrāk, piemēram, 2004. gadā 55 lati pārskaitīti trīs mēnešus pēc kārtas, bet tolaik tie skaidroti kā maksājumi par "s pakalpojumiem", savukārt 2006. gada sākumā veikti divi maksājumi - atkal kā skaidrojumu norādot "seksa pakalpojumus".  

Lai gan jaunās mājaslapas veidotāji uzsvēruši, ka ar šo konta izrakstu publiskošanu vēlas parādīt, kā izklaidējas tipisks "zelta jaunatne" pārstāvis, Anrija konta izraksti par vētrainu dzīvesveidu un ballīšu apmeklēšanu gan neliecina - tūkstošiem latu tērēts dažādu aktīvās atpūtas veidu, piemēram, burāšanas un snovborda, ekipējuma iegādei, bet atskaites par naktsklubu tēriņiem uz pārējo izdevumu fona ir niecīgas.

Piemēram, kādā 2002. gada rudens naktī viņš klubā Nautilus iztērējis vien aptuveni 100 latus, bet 2005. gada 7. jūlijā klubā Pupu Launge - tikai 63 latus, bet pirms tam viņš bija ieturējis maltīti Vincents restorānā, kas, kā liecina kontu izraksti, bijusi viena no iecienītākajām Anrija ēstuvēm Rīgā, par 60 latiem. Jau nākamajā naktī viņš izklaidējies aktīvāk, iesākumā klubā Pulkvedim neviens neraksta iztērējot aptuveni 22 latus, vēlāk klubā Light Riga notriecot 72 latus, bet restorānā Sarkans - 57 latus.

Kontu izraksti gan pierāda, ka Lembergs juniors ir gardēdis - dažādām delikatesēm un maltītēm gan pašmāju, gan ārvalstu restorānos viņš nereti tērējis pāris simtus latu mēnesī, piemēram, 2004. gada pavasarī par pirkumu kādā Vīnes kafejnīcā viņš iztērējis piecarpus simtus latu.

Anrijs naudu nav žēlojis arī  fotografēšanas aprīkojumam, pierādot to, ka ne velti viņš fotografēšanu retajās pašmāju medijiem sniegtajās intervijās dēvējis par vienu no savām iecienītākajām nodarbēm - pirkumus viņš veicis gan pašmāju veikalos, gan dažādas foto lietas iegādājies savu ārzemju ceļojumu laikā.

To, ka liela daļa Anrija ienākumu tērēts ceļojumiem, pierāda gan izdrukas par aviobiļešu iegādi, gan atskaites par pirkumiem, kad izdarīti dažādās pasaules malās - izskatās, ka īpaši iecienīta Ventspils mēra dēlam bijusi Londona, kur viņš sešu gadu laikā viesojies ne reizi vien un iztērējis tūkstošiem latu lielas summas, bet tas, visticamāk, skaidrojams ar viņa studijām Eiropas biznesa skolā.

Viens no mulsinošākajiem maksājumiem ir pārskaitījums kādam Jānim Lācim, kurš 2004. gada februārī no Anrija saņēmis 1166 latus un 66 santīmus par "orālajiem pakalpojumiem", un arī citviet parādās maksājumi Jānim Lācim - tā paša gada vasarā viņa kontā kā "konta pap." ieskaitīti 600 lati, bet aptuveni pēc nedēļas arī 600 latu liela "stipendija", bet 2003. gada vasarā Jānim Lācim pārskaitīti 137 lati ar skaidrojumu "Airport, bučas".

2005. gada 15.aprīlī Lembergs veicis pārskaitījumu Madarai Repšei, kurai ar norādi "kredīts līdz 31.12.2005" pārskaitīti 6000 latu, bet 2005. gada oktobrī viņš veicis ieskaitījumus valsts kasē - 20 lati kā "naudas sods ceļa policijai" pārskaitīts par kādu septembra nogalē izdarītu pārkāpumu, bet 40 lati par oktobra vidus pārkāpumu.

Arī  Lembergu ģimenes savstarpējā naudas plūsma ir ievērības cienīga, piemēram, 2005. gada decembra vidū viņš savai māsai Līgai Lembergai pārskaitījis 10 tūkstošus latu "saskaņā ar vienošanos", bet 2005. gada jūnija pirmajā dienā Aivars Lembergs kā "konta papildinājumu dēlam" ieskaitījis 700 000 latus, bet piecas dienas vēlāk - vēl 200 tūkstošus, bet kopumā pāris gadu laikā Anrijs no tēva savā kontā saņēmis aptuveni astoņus miljonus latu.

Lai gan vēl vairākas stundas pēc dokumenta nonākšanas publiskajā telpā mediji piesardzīgi minēja, ka tas tikai "iespējams" ir Lemberga juniora kontu izraksts, visas bažas izzuda pievakarē, kad pats Anrijs portālam Diena.lv netieši apstiprināja, ka tie ir viņa veiktie darījumi un pauda sašutumu par to, ka dokumenta publicētāji nav visās vietās aizkrāsojuši viņa personas kodu un dzīvesvietas adresi.

Abi Lembergu ģimenes pārstāvji arī jau paspējuši publiski paust pārliecību, ka dokumenti publicēti kārtējās Lembergu vārda nomelnošanas kampaņas ietvaros, bet pats Anrijs pēc notikušā secinājis, ka naudu Latvijas bankās turēt nevar un tāpat nav droši paļauties uz to, ka tiesībsargājošās institūcijas nosargās personas datus.


Komentāri (1)
Kloons: He he, šitais ir prikols iz privātā biznesa sektora :D Kad savā starpā pārmet naudu var rakstīt dajebko - otrs sapratīs.
Ziemassvetku dāvanām, sveiciens valentīndienā, lai labi stāv, uzlāpies draugs utt...
Orālie pakalpojumi visdrīzāk būs kautkāda uzstāšanās :D

Tiesa kādu laiku visi ir pārgājuši uz "īstermiņa aizdevuma atgriešana", lai šādos gadījumos, kad kāds interesējās par konta izdrukām nebūtu lieki jautājumi.

Līdz šim gan šādus variantus biju manījis ar daudz mazākām summām :D
11/08/2010 09:39
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: