NASA pasaules galu sola 2013. gadā
Publicēts 21. jūnijā, 2010.
Senie maiji, sastādot savu kalendāru līdz 2012. gadam, kļūdījušies tikai par vienu gadu. NASA zinātnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka 2013. gadā Saule pamodīsies no ilglaicīga miera, kad notiks "perfekta magnētiskā vētra", kas radīs uz Zemes tehnoloģiju katastrofu.

Magnētiskās vētras sagraušot komunikāciju sistēmas, apturēšot mobilos un satelītsakarus, kā arī izjauks lidostu darbību. Pastāvot arī iespēja, ka tas var izraisīt pasaules banku un finanšu sistēmas sabrukumu.

Šādi secinājumi ir atrodami kādā Ričarda Fišera, kurš ir NASA par Saules vērošanu atbildīgās nodaļas vadītājs, ziņojumā. Saskaņā ar zinātnieka vārdiem, jau šobrīd Saules virsmas temperatūra strauji aug.

 

Saules vētru rezultātā jau pagātnē ir gadījušās lielas kataklizmas. 1859. gadā magnētiskās vētras rezultātā no ierindas izgājušas telegrāfa sistēmas Eiropā un ASV, 1921. gadā pastiprināta Saules aktivitāte izraisījusi Ņujorkas transporta sistēmas sabrukumu, bet salīdzinoši nesen - 1989. gadā - Saules vētra pārrāvusi elektroapgādi Kanādas provincē Kvebekā, sešus miljonus kanādiešu atstājot bez apkures un apgaismojuma.

Šī "perfektā magnētiskā vētra" var ietekmēt visu Zemes datorizēto sistēmu darbību, radot lielas problēmas, kas varētu novest pie ilgstošas ekonomiskās depresijas. NASA zinātnieki jau esot vērsušies pie ASV valdības ar lūgumu sākt gatavoties iespējamajai kataklizmai.

Tomēr konkrētus revolucionārus pretpasākumus zinātnieki neesot bijuši spējīgi ieteikt. Viņu katastrofas novēršanas plānā ietilpst izturīgāku satelītsakaru un slimnīcu iekārtu nodrošināšana, autonomu elektroģeneratoru piegāde "riskam pakļautajām vietām", kā arī, protams, finansējuma palielināšana Saules pētniecībai.


Komentāri (2)
Zandis: kārtējā sensācija
21/06/2010 12:21
Reālais: To jau varēja gaidīt
31/01/2011 19:21
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: